Žolinių šventė dvigubai džiaugsminga

posted in: Aktualijos | 0

Rugpjūčio 15 dieną, švenčiant Švenčiausios Mergelės Marijos į Dangų ėmimo iškilmę, Vilniaus Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisas turėjo dvigubą džiaugsmą – švęsti vieną gražiausių liturginio metų kalendoriaus šventę ir priimti vieno stambiausio Lenkijos koncerno PKN Orlen Pirmininką Poną Daniel Obajtek.

Susitikimas įvyko simbolinę visiems katalikams dieną, kuri mums primena, kad visi Kristaus išpažinėjai Jo Švenčiausios Motinos pavyzdžiu kažkada su siela ir kūnu bus paimti į dangų. Hospise, vietoje kurioje jo pacientai su šio Dievo pažado priėmimu susitinka paskutinėje savo žemiško gyvenimo tiesiojoje. Dangaus paėmimo iškilmė yra taip pat dideliu vilties ženklu. Vilties amžinajam gyvenimui Dieviškos laimės akivaizdoje.

Viltingai įvyko hospiso bendruomenės susitikimas su PKN Orlen pirmininku Danieliumi Obajtek, kuris būdamas vienu geriausiu Lenkijos vadybininku yra nepaprastai kukliu ir jautriu kitu skausmui žmogumi. Sužinojęs, kad Vilniuje kuriasi Vaikų hospiso skyrius jis iš karto priėmė sprendimą padėti. Pasirašyta su ses. Michaela sutartis suteiks finansinio stabilumo šiems ir kitiems metams. „Galbūt Apvaizda norėjo, kad tapčiau Orlen Pirmininku vien dėl šio sprendimo” – pasakė susirinkusiems hospiso konferencijų salėje Ponas Daniel Obajtek, kuris yra tikėjimo žmogumi.

Pirmininko ir visos Koncerno administracijos dosnumas buvo matomas viso susitikimo metu. Susitikimo metu išgirdęs, kad daugelis savanorių turiu atvažiuoti iki hospiso, o Namų hospiso komanda kasdien nuvažiuoja dešimtis kilometrų, Pirmininko sprendimu buvo suteiktos nuolaidos degalams. Taip pat buvo ir kitos dovanos hospisui – nešiojamasis kompiuteris, muzikos grotuvai, bilietai į teatrą. Nieko keisto, kad skambėjo daug padėkos žodžių iš ses. Michaelos bei darbuotojų ir savanorių lūpų.

Po susitikimo su hospiso darbuotojais, Daniel Obajtek aplankė ir hospiso pacientus, stengėsi įlieti į jų širdis paguodos ir vilties. Taip pat apsilankė Gailestingojo Jėzaus Seserų koplyčioje, kur 1934 metais dalyvaujant Šv. Ses. Faustinai ir pal. kun. Mykolui Sopočkai – mūsų hospiso Globėjui, buvo nutapytas stebuklingas paveikslas „Jėzau, pasitikiu Tavimi”.

Tadeuš Andžejevski