Kampanija Vilties Laukai jau Lietuvoje…

posted in: Aktualijos | 0

Spalio 8 dieną patį vidurdienį prie mūsų hospiso vyko iškilmingas renginys – Vilties laukai.

Pirmą kartą Vilniaus žemėje bei visoje Lietuvoje įsijungėme į vienybę su viso pasaulio hospisais. Šios Kampanijos dėka galime skleisti hospiso idėją, atkreipti dėmesį į sunkai sergančiųjų asmenų poreikius.

„Vilties Laukų” Kampaniją vykdo hospisai visame pasaulyje. Spalį minint Pasaulinę Hospisų bei Paliatyviosios Medicinos dieną yra sodinami geltonųjų narcizų svogūnėliai. Šios gėlės yra vilties simboliu ir primena mums žmones, kurie yra paskutiniojoje savo gyvenimo stotelėje ir skatinama gerbti žmogaus gyvybę iki galo.

Atidarydama iškilmes vedėja pažymėjo, kad pavasariui reikia pradėti ruoštis rudenį, o narcizų pasodinimas bus mūsų vienybės su sergančiais išraiška. Visus susirinkusius svečius nuoširdžiai pasveikino hospiso direktorė sesuo Michaela Rak. Ji pažymėjo, jog dabar žiūrint į gėlės svogūnėlį jis atrodo apmiręs, bet praeis kažkiek laiko ir joje atsiras gyvybės jėga. „Esame čia, nes norime skelbti gyvybės jėgą, jos neliečiamumą, pabrėžti, jog gyvybė yra Dievo dovana ir turime iki galo ją puoselėti bei saugoti ir visada mus turi lydėti viltis” – sakė sesuo Michaela.

Iškilmėje dalyvavo garbingi svečiai: Apaštalinis Nuncijus Baltijos šalyse Jo Eminencija Pedro López Quintana, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Sveikatos apsaugos ministrės patarėja Nora Ribokienė, Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja Dalia Šimelienė, Lenkijos Respublikos Generalinis Konsulas Stanisław Cygnarowski, Vilniaus rajono mero pavaduotojas Jan Gabriel Mincevič. Taip pat skautai, mokyklų atstovai, darželio atstovai, savanoriai bei Hospiso draugai.

Apaštalinis Nuncijus Pedro López Quintana pažymėjo, jog Šventasis Tėvas Pranciškus visa širdimi jungiasi su mumis, ypatingai su sergančiais ir kenčiančiais. Taip pat išreiškė pagarbą kilniai mūsų hospiso personalo tarnystei. Taip pat susitiko su pacientais ir visiems susirinkusiems suteikė palaiminimą.

„Trokštu, kad Vilniaus miestas būtų pirmuoju pasaulyje miestu, kuriame nebūtų svetimo skausmo Kad mūsų bendra vertybė būtų suprantama kaip atjauta, užuojauta ir pagalba vienas kitam”- sakė sostinės meras.

Susirinkę svečiai, hospiso darbuotojai savanoriai, o taip pat pacientų atstovė pasodino narcizų svogūnėlius išreikšdami vienybę su sergančiais. Iš viso buvo pasodinta tūkstantis gėlių svogūnėlių. Pavasarį gėlės pražys gražiu užrašu „Vilties laukai” bei įstaigos logo.

Nuoširdžiai dėkojame visiems Svečiams – mūsų dideliai Hospiso Šeimai, atvykusiai į Pirmąją Vilties Laukų Kampaniją bei vienybės ir solidarumo su kenčiančiais išreiškimą.

Ypatingai dėkojame Gožuvo Valstybinės Profesinės Mokyklos administracijai bei studentams už gėlių svogūnėlių dovaną.

Dėkojame Amerikos lenkams už Kampanijos paramą bei vienybę su mumis.

Viltis ateina pas mus per kitą žmogų” (Dante Alighieri )

Dėkojame Visiems už viltį …

Kampanijos koordinatorė Aneta Gurnevič

Nuotraukų galerija