Gimnazistų širdys atviros hospisui

posted in: Aktualijos | 0

Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisas buvo pilnas jaunystės ir klegesio, Jono Pauliaus II gimnazijos antrokai ir Tuskulėnų gimnazijos trečiokai skirtingomis dienomis svečiavosi pas mus. Abiejų grupių tikslai vienodi – artimo meilės, gailestingumo darbai. Jaunuoliai atvėrė savo širdis hospiso idėjai ir kūrimosi istorijai, išklausė ligonių istorijų, lankė juos palatose.

Jono Pauliaus II gimnazijos antros klasės mokiniai ir jų tėveliai, paraginti klasės auklėtojos Alinos Maštaler visą advento laiką ribodami savo poreikius surinko piniginę auką. Įteikdami savo dovaną jie veiksmu paliudijo hospiso namų svarbą Vilniaus krašte, įrodė, kad ir mažos grupės bendraminčių gali nuveikti labai daug kitų labui.

Tuskulėnų gimnazijos trečiokai su mokytoja Loreta Keršytė prie hospiso gyvenimo prisidėjo dvejopai: įteikė akcijos „Gabalėlis gerumo” dalyvių surinktus saldumynus ligoniams ir savo rankomis išvalė visus langų bei durių stiklus hospise.

Ligoniai džiaugėsi jaunimo apsilankymu, nes jiems tai priminė jų anūkus, kurie juos lanko. Gimnazistai neskubėjo namo, domėjosi savanorystės galimybėmis hospise, stebėjosi visų darbuotojų geranoriškumu ir pozytyvumu, nors tai namai, kur daugeliui onkologinių ligonių paskutinė gyvenimo stotelė, bet jie gyvena apsupti meile.

Dėkojame Jono Pauliau II ir Tuskulėnų gimnazijų mokytojoms ir jų ugdytiniams, tėveliams už artimo meilės darbų liudijimą šiandieninėje visuomenėje.