Pasaulinės ligonių dienos minėjimas

posted in: Aktualijos | 0

Pasaulinė ligonių diena primena apie vienybės ir bendruomenės svarbą ligos akivaizdoje. Popiežius Pranciškus savo žinioje XXXII Pasaulinei ligonių dienai primena kaip svarbu kurti santykius su kitais žmonėmis. Jis taip pat pabrėžia, kad pacientą reikia gydyti gydant santykius.

Šiais metais Pasaulinės ligonių dienos minėjimo proga vyko daug renginių. Vasario 10 dieną Gailestingumo valandą beveik 100 mūsų draugų iš Lenkijos prie hospiso pastato meldėsi už mūsų pacientus, jų šeimas ir už taiką pasaulyje. Vakare visi susitikome Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (pranciškonų) bažnyčioje Šv. Mišioms bei šlovinimo vakarui.

Vasario 11 dieną mūsų Hospiso bendruomenė – pacientai, jų šeimos nariai, darbuotojai, savanoriai ir rėmėjai minėjo Pasaulinę ligonių dieną. Šventę pradėjome iškilmingomis Šventomis Mišiomis, kurioms vadovavo mūsų kapelionas t. Sławomir OP, o liturgiją angelišku giedojimu papuošė Pilaitės Šv. Juozapo parapijos choras, vadovaujama Evelinos Piotrovskos.

Džiaugiamės, kad šią ypatingą dieną mus aplankė Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Konstanty Radziwiłł ir Lenkijos instituto Vilniuje direktorė Dorota Mamaj.

„Esmė to, ką Jūs visi čia darote, yra ta, kad palydyte pacientus, kuriems to reikia. Galbūt labiau nei vaistų ar reabilitacijos jiems tiesiog reikia kito žmogaus. Žmogui nėra gerai būti vienam ir patenkinate šį absoliučiai esminį poreikį“, – savo kalboje pažymėjo Lenkijos Respublikos Ambasadorius Konstanty Radziwiłł. Lenkijos instituto Vilniuje direktorė priminė apie savanorių vaidmenį hospiso misijoje. „Labai dažnai šeima patiria tokią traumą, kad negali padėti savo artimiesiems, tačiau hospiso savanoriai visada turi jėgų, visada turi drąsos, turi galios, o svarbiausia ramybė ir šypsena yra jų veide. “ – pabrėžia Ponia Dorota Mamaj.

Dėkojame Lenkijos Respublikos Ambasadoriui Konstanty Radziwiłł ir Lenkijos instituto direktorei už dalyvavimą ir žmogaus, ypač sergančio reikšmės ir svarbos pabrėžimą.

Tegul ši diena mums primena, kad kiekvienas žmogus, nepaisant jo sveikatos būklės, yra orus ir vertingas, yra vertas mūsų meilės ir paramos.

Foto: Pilgrimų archyvas

Ligonių dienos foto: Bartosz Frątczak