Misija – dvigubas Dakaras

posted in: Aktualijos | 0

Jau po savaitės (sausio 2 dieną) geriausias Lietuvos lenktynininkas Benediktas Vanagas, pirmą kartą šiame didžiausiame ir prestižiškiausiame Dakaro ralyje startuos tarptautinio ekipažo sudėtyje. Jo partneriu ralyje bus lenkų šturmanas Sebastian Rozwadowski.

Žiniasklaida teigia, jog tarptautinis ekipažas, kurio sudėtyje yra geriausiais Lietuvos lenktynininkas Benediktas Vanagas ir absoliutus Lenkijos čempionas Sebastian Rowadowski susilauks dešimtkart didesnės palaikančiųjų auditorijos ir automobilių sporto žinovų dėmesio. Tai įrodė ekipažo pristatymas, kuris įvyko Varšuvos nacionaliniame stadione. Jos metu buvo pilnos, didžiausio sporto objekto Lenkijoje, talpinančio 60 tūkstančių žmonių, tribūnos.

Abu sportininkai yra žinomi dėl savo profesionalumo ir pasiekimų lenktynėse, todėl jų sprendimas savo startą 2016 metų Dakaro ralyje paskirti sergantiems asmenims, slaugomiems Pal. Kun. Mykolo Sopočkos Hospise yra neįkainojamas. Tai ne tik kilnus gestas, bet ir simbolinis. Lenktynininkai artimiausiomis savaitėmis turės dėti daug pastangų, kad pasiektų aukščiausius tikslus. Hospiso pacientai, sergantys nepagydomomis ligomis, kasdien taip pat išgyvena savo Dakarą, kovodami su liga, savo silpnybėmis, kovodami dėl kiekvienos dienos.

Benediktas Vanagas, kuris prieš kelias savaites apsilankė Hospise, neslėpė savo susižavėjimo kovinga dvasia tiek sergančiųjų ir kenčiančiųjų asmenų, tiek jos prižiūrinčių gydytojų, slaugytojų, savanorių. Jis patikino Hospiso direktorę ses. Michaelą Rak, kad turės juos visus savo širdyje, važiuodamas ralyje tolimajame Pietų Amerikos kontinente.

Ta pačia dvasia savo misiją išreiškė lenkų šturmanas Sebastian Rozwadowski. Jis teigia, kad jaučiais pagerbtas, galėdamas savo pastangas ir triūsą aukoti sunkiai sergantiems asmenims, slaugomiems Vilniaus Hospise. Abu lenktynininkai įsitikinę, kad sergančių maldos dvasia ir šia intencija paaukoti kentėjimai, juos sustiprins sunkiomis varžybų akimirkomis.

Dvigubą Dakarą savo žodžiu ir pritarimu parėmė Lietuvos Respublikos Ambasadorius Lenkijoje Ekscelencija Šarūnas Adomavičius ir Lenkijos Respublikos Ambasadorius Lietuvoje Ekscelencija Jarosław Czubiński.

Lietuvių-lenkų ekipažas startuos Dakare su kilnia misija, kuria rems Hospiso draugų maldos.

Misija: dvigubas Dakaras tebūna mūsų bendru laimėjimu.

Tadeusz Andžejevski