„Maj nad Wilią“ prisimena mūsų hospisą

posted in: Aktualijos | 0

Gegužės 31 dieną Jubiliejinio XXV-ojo Tarptautinio Poezijos Festivalio „Maj nad Wilią“ dalyviai apsilankė mūsų hospise. Svečiais buvo poetai iš kelių šalių, taip pat iš Lenkijos ir Lietuvos. Ši graži menininkų iniciatyva jau tapo tradicija. Festivalio Organizatoriaus Romualdo Mečkovskio teigimu, rašytojų  psilankymas hospise yra konkrečiu solidarumo su sergančiais liudijimu, o taip pat pabrėžia, kad hospisas yra normalia visuomeninio gyvenimo dalimi.

Poetai paliudijo, kad ne tik aprašo gražiąsias vertybes savo kūryboje, bet ir išreiškia jas savo laikysena. Festivalis „Maj nad Wilią“ tai ne tik rašytojų  susitikimai, diskusijos, koncertai, ekskursijos ar filmų peržiūros, bet ir akimirkos, kurios moko menininkus atkreipti dėmesį į svarbius visuomenės  reikalus.

Hospiso darbuotojai pavaišino poetus pietumis, paragino paremti hospiso idėją bei pristatė paramos galimybes. Taip pat papasakojo apie besikuriantį Vaikų hospiso skyrių.

Festivalio dalyvis ir hospiso savanoris Tomasz Snarski iš Gdansko parodė svečiams hospisą, papasakojo apie įstaigos veikimą bei pasidalino asmenine savanorystės patirtimi. Svečiai buvo sužavėti hospiso šeimos atvirumu, nuoširdumu bei gyvybingumu ir energiją.