LR Prezidento G. Nausėdos vizitas hospise

posted in: Aktualijos | 0

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė Didįjį penktadienį (balandžio 7 d.) apsilankė mūsų hospise, susitiko su darbuotojais, savanoriais ir pacientais.

„Man buvo svarbu pasakyti hospiso darbuotojams ačiū, kad jie dirba labai kilnų, gražų, šviesų darbą. Norėjosi pasakyti ir padrąsinantį žodį pacientams – teigė valstybės vadovas.

Gitanas Nausėda atkreipė dėmesį į paliatyvios medicinos įstaigų finansavimo klausimą.

„Be jokios abejonės, kaip valstybės vadovui man buvo labai svarbu išgirsti kokia yra finansinė situacija, kaip padaryti, kad tokių hospisų, tokių atjautos ir vilties salelių būtų daugiau.

Mes turime surasti mechanizmus, pirmiausia finansinius – didinti teritorinių ligonių kasų įkainius, kad pinigų būtų tiek, kiek reikia. Žingsniai daromi teisinga kryptimi, jeigu jie būtų dar šiek tiek didesni, būtų dar geriau.

Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė po susitikimo su hospiso bendruomene pastebėjo, kad būtina stiprinti paliatyviąją pagalbą Lietuvoje bei spręsti medicininio personalo ruošimo klausimus.

„Visa tai yra reikalinga tam, kad sustiprėtų mūsų bendruomenė. Didžiulis džiaugsmas Didįjį penktadienį būti kartu su bendruomene, kuri jungia pačius silpniausius ir pažeidžiamiausius“ – mintimis pasidalino Diana Nausėdienė.

Hospiso direktorė ir įkūrėja ses. Michaela Rak dėkodama LR Prezidentui Gitanui Nausėdai ir Pirmajai Poniai Dianai Nausėdienei tarė:

„Esame giliai sujaudinti Jūsų vizito, nes šiandien švenčiame Pasaulinę sveikatos dieną. Šią ypatingą dieną Jūsų Ekscelencija mums parodo, kaip svarbu tarnauti sveikatai – kūno ir sielos. Norėčiau padėkoti Prezidentui už paramą visiems, kurie pasilenkia prie kenčiančio žmogaus, kad tą kančią palengvintų. Esame kartu, kad padėtume vieni kitiems“.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis