„Lietuvos garbė” – prestižinis apdovanojimas hospiso misijai

posted in: Aktualijos | 0

Kovo 11 – aja įvyko iškilminga TV3 rengiama Lietuvos Garbės ceremonija, pagerbiant kilnios širdies žmones, kurie padeda artimam. Ši data yra labai simbolinė, nes tai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šių metų prestižinio apdavanojimo Lietuvos Garbė ceremonija įvyko Lietuvos Nacionaliniame Dramos Teatre.
Kartais jie netgi nežino, kad yra herojais, tiesiog daro savo. Daro tai ką laiko savo pašaukimu – kuria, kovoja, myli. Būtent tokie žmonės yra tikraisiais herojais, kurie kuria Lietuvą – tokie žodžiai buvo pasakyti Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, kuri pasveikino svečius ir laureatus.
Lietuvos Prezidentė įteikė statulėlę buvusiam Islandijos užsienio reikalų ministrui Jonui Hannibalssonui, kuris vykdė savo pareigas Lietuvai skelbiant nepriklausomybę. Islandija buvo pirmoji šalis, kuri pripažino Lietuvos nepriklausomybę.
Tarp šių metų laureatų yra ir mūsų ses. Michaela Rak, kuri atsiėmė „Metų Golbėjos“ statulėlę. Komisija įvertino pirmojo hospiso Lietuvoje neatlygintiną pagalbą ir hospiso įkūrėjos gailestingumą sergantiems nepagydomomis ligomis. Visi susirinkusieji buvo sužavėti Sesers Michaelos drąsa, kuri atvažiavo su trimis zlotais su misija įkurti hospisą. Renginio organizatoriai taip pat pastebėjo, kad hospisas per savo veiklą išplėtojo savanorystės idėją.
Statulėlę ses. Michaelai įteikė labiausiai tituluota Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė. Žinomas Lietuvos tenoras Merūnas Vitulskis žinodamas, kad ses. Michaela mėgsta operą, iteikė metinį abonementą į Operos ir Baleto Teatrą. Sesuo Michaela, dėkodama už prestižinį apdovanojimą, pabrėžė, kad atsiima šį apdovanojimą visai hospiso šeimai, kurį sudaro hospisą ir kurios dėka jis veikia. Taip pat užtikrino, kad garbingas apdovanojimas dar labiau motyvuos visus dirbti ir padėti žmonėms, paliestiems sunkios ligos. Taip pat Sesuo Michaela atsiėmė iš Lietuvos kariuomenės atstovų rankų Lietuvos vėliavą.
Nominacijos buvo suteiktos šiose kategorijose: už nupelnus Lietuvai, Metų Gelbėtojas, Metų drąsa, Metų iniciatyva, Metų kaimynas, Metų narsa.
Savo veikla padarysime viską, kad nenuviltume Lietuvos garbės. Tarnausime sergantiems ir mirštantiems asmenims laikydamiesi hospiso idealų. Džiaugiamės ir dėkojame visiems, kad mūsų tarnystė ir pagalbą buvo pastebėta ir įvertinta.

Hospiso bendruomenės vardu

Tadeusz Andrzejewski

Foto: E. Genys (TV3.lt) ir L. Bartkus (delfi.lt)

 

Informacija spaudoje:

https://play.tv3.lt/programos/lietuvos-garbe/924992

https://www.15min.lt/vardai/naujiena/lietuva/lietuvos-garbe-nusilenke-neitiketinai-drasiam-12-meciui-arminui-is-gaisro-isgelbejusiam-sese-1050-938718#_

https://www.zmones.lt/naujiena/aktualu/lietuvos-garbe-2018-apdovanojami-nepastebimi-lietuvos-didvyriai-1102-772790#_

https://www.delfi.lt/fotogalerijos/lietuvos-garbe-2018.d?id=269061

http://zw.lt/wilno-wilenszczyzna/michaela-rak-ze-statuetka-lietuvos-garbe/