Lenktynininkas Benediktas Vanagas tapo hospiso idėjos ambasadoriumi

posted in: Aktualijos | 0

Lietuvis lenktynininkas Bendiktas Vanagas kartu su lenkų pilotu Sebastianu Rozvadovskiu priėmė bendrą sportinį iššūkį. Kaip bendras Lietuvos – Lenkijos ekipažas startuos 2016 metų Dakaro Ralyje. Lietuvo lenktynininkas, lankydamasis pirmadienio rytą Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospise palygino kovą dėl oraus iškeliavimo į amžinybę su dalyvavimu ralyje: abiem atvejais kalbama apie pergalę…

Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisas veikia nuo 2012 metų. Pagalbą ir priežiūrą, Gailestingojo Jėzaus Seserų vadovaujamoje įstaigoje gauna onkologine liga sergantys asmenys. Lietuvoje hospiso idėja dar mažai žinoma, iki šiol net nebuvo Lietuvoje tokios rūšies įstaigos atitikmens. „Hospiso“ termino autore yra ses. Michaela, kuri pirmoji pradėjo vartoti šį terminą oficialiuose kreipimuose į Lietuvos institucijas. Įstaigos veikla iš dalies yra finansuojama Vilniaus teritorinių ligonių kasų, bet veikti ir padėti žmonės gali iš esmės tik geradarių dėka. Darbuotojai ir savanoriai stengiasi išnaudoti kiekvieną progą, jog galėtų surasti trūkstamų lėšų ir padėti įstaigos pacientams. Taip pat bando visais būdais viešinti hospiso idėją.

Skleisti hospiso idėją taip pat įsipareigojo žinomi lenktynininkai: lietuvis Benediktas Vanagas ir lenkas Sebastian Rozvadovski.

2016 metais sausio 2 dieną Dakaro Ralyje startuos Benediktas Vanagas – šių metų Dakaro nugalėtojas, privačių komandų klasifikacijoje ir Lenkijos čempionas Sebastian Rozvadovski, važiuos kaip Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospiso ambasadoriai.

Vilnotekai Benediktas Vanagas pasakė, jog jį labai sujaudino hospiso įkūrimo istoriją, kurį ses. Michaela įkūrė faktiškai iš nieko. „Turime daug bendro: ralio metu norime nugalėti, pasiekti finišą, o hospisas nori padėti žmogui oriai pasiekti gyvenimo pabaigą šioje žemėje. Vienu ir kitu atveju kalbame apie kovą. Ir ši kova turi būti maksimaliai ori.“ – pasakė Lietuvos lenktynininkas.

Wilnoteka.lt, 30 listopada 2015, 12:10