Lenkijos Respublikos pirmoji dama mūsų hospise

posted in: Aktualijos | 0

Minint šimtąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo metines, vykstant iškilmingam minėjimui mūsų Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisas įrašė istorinį lapą savo veikloje.
Pirmą kartą Hospise viešėjo pirmoji Lenkijos Respublikos dama Ponia Agata Kornhauser – Duda, ministras Adam Kwiatkowski, Lietuvos Ambasadriaus Lenkijoje žmona Ponia Ona Adomavičienė, Marcin Łapczyński – Lenkijos Instituto Vilniuje direktorius bei juos lydintys asmenys.
Anksčiau hospise yra lankėsi šalies valdžios atstovai ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Įstaiga dar niekada nesulaukė tokio garbaus svečio iš Lenkijos.
Nieko keisto, kad pirmoji dama, kuri anksčiau kartu su savo vyru Andžejumi Duda parėmė hospisą, padovanodama medicininę įrangą besikūriančiam Vaikų hospiso skyriui buvo entuziastingai pasveikinta.
Hospiso direktorė pasveikino svečius su duona ir druska, o salė pilna gydytojų, slaugytojų, hospiso darbuotojų, savanorių, mūsų pacientų šeimų narių pasveikino garsiais plojimais.
„Sveikiname Jūs pirmoji dama ir visus kaip viena didelė hospiso šeima. Gal ne visai pagal diplomatinį protokolą, bet iš širdies ir vilnietiškai“ – ses. Michaela pakvietė visus svečius prie stalo. Pabrėžė, kad hospisas gyvuoja pasiaukojančios pagalbos ir atvirų širdžių visame pasaulyje dėka. Tokios pagalbos pavyzdžių yra Gailestingumo Angelų fondas Lenkijoje, kurio pirmininką Gžegožą Kicińskį pristatė susirinkusiems.
Po trumpos prezentacijos apie hospiso misiją ir veiklą, kurioje netrūko jautrių akimirkų, susijusių su pacientų gyvenimais, tarė žodį Ponia Duda.
Neslėpė savo susižavėjimo apie tai ką pamatė ir išgirdo, nors pabrėžė, kad anksčiau yra apsilankiusi ne viename hospise Lenkijoje. Vilniuje ją sužavėjo ypatinga atmosfera, kur vyrauja pirmoje paliatyvios pagalbos įstaigoje Lietuvoje, didelis įsitraukimas ses. Michaelos bei savanorių. Taip pat perdavė linkėjimų nuo savo vyro Lenkijos Respublikos Prezidento Andžejo Dudos.
Susitikimo pabaigai pirmoji dama kartu su lydinčiais asmenimis susitiko su mūsų pacientais bei apsilankė Gailestingojo Jėzaus Seserų vienuolyno koplyčioje, kur prieš karą 1934 – aisis dalyvaujant Šv. ses. Faustinai ir Pal. Kun. Mykolui Sopočkai buvo nutapytas pirmasis Gailestingojo Jėzaus paveikslas – „Jėzau, pasitikiu Tavimi“.
Tai buvo laiminga mums diena – ačiū!

Mūsų visų vardu – savanoris Tadeusz Andrzejewski