IŠVYKA Į PAL. KUN. MYKOLO SOPOČKOS HOSPISĄ

posted in: Aktualijos | 0

2013 m. sausio 20 dieną, mes, Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos atstovai, nuvažiavome į hospisą, rasų gatvėje 4. Mus šiltai sutiko Gailestingojo Jėzaus seserys, su kuriomis susipažinome ir kalbėjomės prie arbatos puodelio.

Sesuo Michaela Rak, kuri yra pirmojo paliatyvios slaugos hospiso Vilniuje ir Lietuvoje įkūrėja, pasakojo mums, kaip atsitiktinai jos atrado šį pastatą, kuriame kažkada gyveno pal. kun. Mykolas Sopočka (lenk. bł. ks. Michał Sopoćko) bei dažnai svečiavosi sesuo Faustina. Sesuo Michaela turėjo pripažinti, jog tai, kas dabar yra surekonstruota ir paruošta atidarymui, kainavo joms daug jėgų, drąsos ir nervų. Nepaisant to, joms pavyko tai įgyvendinti ir vasario 15 dieną hospisas pradės veikti. Šiose namuose sergantys bus apsupti priežiūros bei meilės. Gailestingųjų Jėzaus seserų pagrindinis tikslas toks, kad sergantis žmogus bent akimirkai pamirštų apie savo ligą ir džiaugtųsi gyvenimu.

Sesuo Michaela noriai atsakinėjo į mūsų klausimus. Važiavome ten turėdami tikslą – norėjome perduoti pinigus, kuriuos surinkome gimnazijoje „Betliejaus švieselės“ akcijos metu. Surinkome 840 litų, kuriuos atidavėme į sesers Michaelos Rak rankas, hospiso išlaidoms. Tokia iniciatyva norėjome parodyti, kad mūsų gimnazijos bendruomenė nėra abejinga ir nori suteikti paramą. Tikimės, kad ateityje tai bus ne tik piniginė pagalba, bet ir atsiras asmenų norinčių savanoriauti pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise.

Kamilė Urbanovič, Dorota Černigovska