Gyvenimas ar mirtis?

posted in: Aktualijos | 0

Prieš Didžiąja Savaitę mūsų hospisas sulaukė ypatingų svečių. Mūsų įstaigoje apsilankė grupė medicinos studentų iš kolegijos Belgijoje kartu su paliatyvios medicinos gydytojais, kurie savo būsimą profesinę tarnystę norėtų sieti su pagalba nepagydomai sergantiems asmenims.

Susitikimas hospise buvo ypatingas. Svečiai atvykę iš šalies, kurioje deja buvo įteisinta eutanazija, turėjo galimybę susipažinti su alternatyvia pagalba sergantiems. Hospisas- vietoje eutanazijos!

Susitikimo metu, kuriame dalyvavo hospiso darbuotojai, savanoriais, studentai, hospiso direktorė ses. Michaela Rak, remdamasi savo ilgamete tarnystės sergantiems patirtimi ir jų liudijumu, bandė įtikinti svečius, kad kiekvienas žmogus, netgi sunkiai sergantis ir kenčiantis, trokšta gyventi iki galo. Tereikia, kad šalia būtų žmonės, kurie norės iki galo jam padėti ir paremti.

Svečiai iš Belgijos buvo susižavėja ir susigraudinę, pamatę sesers žodžių patvirtinimą per konkrečius darbus mūsų hospiso darbuotojų ir savanorių. Taip pat pamatę jaunų hospiso pacientų veidus, kurie nepaisant mirtinos ligos buvo gyvybingi ir pilni džiaugsmo, ypatingai patyrė gyvenimo grožį ir kitų žmonių artumą.

“Mums pašiurpo oda“ – atsisveikindamas sakė ses. Michaelai gydytojas iš mūsų svečių grupės. Jis teigė, kad nepaisant daugelio medicininių patirčių, dar niekada nematė tokios empatijos, pasišventimo ir profesionalumo.

Viliames, kad jauni žmonės – būsimi slaugytojai ir gydytojai iš Belgijos šį vizitą Vilniaus hospise prisimins per visą savo profesinę karierą, kad stos ginti žmogaus gyvybės ir niekada nepažeis gyvybės šventumo.

Tadeusz Andrzejewski