Devintoji „Vilties laukų” kampanija

posted in: Aktualijos | 0

Spalio 17 d. jau devintąjį kartą įvyko Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospiso organizuojama kampanija „Vilties laukai“. Minėdami artėjantį Vilniaus gimtadienį Katedros aikštės prieigose garbūs svečiai kartu su hospiso bendruomene pasodino geltonųjų narcizų svogūnėlius skaičiaus „700“ forma. 

„Vilties laukai“ yra tarptautinės programos dalis, kurią įsteigė Marie Curie Cancer Care fondas iš Edinburgo. Tai yra veikla, kurios imasi hospisai visame pasaulyje. Įvairios socialinės organizacijos, įmonės, švietimo įstaigos, religinės bendruomenės, kultūros įstaigos prisijungia prie iniciatyvos ir rudenį kartu sodina geltonųjų narcizų svogūnėlius. Pavasarį, kai pražysta rudenį pasodintos gėlės suformuoja ištisus Vilties laukus – altruizmo pergalės simbolį, vienybės su ligoniais ir paramos hospisui simbolį.

2023-aisiais Vilnius švęs savo 700 metų jubiliejų. 1323 m. Lietuvos dydisis kunigaikštis Gediminas Europos miestams išsiuntė laišką, kuriame pirmąjį kartą buvo paminėtas miesto vardas – „in civitate nostra Vilna (liet. Mūsų mieste Vilniuje).

„Mūsų miestas Vilnius visada buvo daugiakultūris, įvairiatautis, vienijo skirtingų tikėjimų žmones ir buvo atviras kiekvienam. Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas jau dešimt metų padeda sergantiems ir yra jautrus kito žmogaus poreikiams“ – pasakė hospiso įkūrėja ir direktorė ses. Michaela Rak

Kaip teigia hospiso direktorės pavaduotoja Aneta Gurnevič, vieta narcizams sodinti buvo pasirinkta neatsitiktinai. „Čia, prieš septynis šimtus metų prasidėjo mūsų miesto istorija. Skaičiumi „700”, kuris bus suformuotas iš pavasarį pražydėsiančių geltonųjų narcizų paminėsime Vilniaus jubiliejų bei tokiu būdu priminsime visuomenei, kad Lietuvos sostinėje jau virš dešimt metų Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas tarnauja sergantiems asmenims bei jų šeimoms“ – teigė hospiso direktorės pavaduotoja.

Renginyje dalyvavo Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, kuris pradėjo Dievo Gailestingumo vainikėlio maldą ir palaimino „Vilties laukų“ akcijos dalyvius.

Tarp susirinkusių svečių buvo Seimo narė Beata Petkevič, Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė, Vilniaus miesto Sveikatos reikalų skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė, Vilniaus universiteto Filologijos Fakulteto prodekanė studijoms Diana Šileikaitė-Kaishauri, Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazijos, Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos mokiniai ir mokytojai bei kiti hospisui neabejingi asmenys.

Ankstesnių „Vilties laukų“ kampanijų metu geltonieji narcizai buvo sodinami prie keturių įvažiavimą į Vilnių žyminčių riboženklių, prie įvairių sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų, vietose, susijusiose su šv. Jonu Pauliumi II, hospiso Globėju pal. kun. Mykolu Sopočka bei prie hospiso pastato.

Tegul žinia apie viltį ir gailestingumą per veiksmą sklinda kuo plačiau, kaip žinia apie miesto įkūrimą prieš septynis šimtus metų.