Čia gyvenama

posted in: Aktualijos | 0

„Čia gyvenama” – tai režisierės Kingos Debskos filmo pavadinimas apie mūsų gyvenimą ir gyvenimą aplink mus – mūsų bendruomenėje. Šios ypatingos režisierės, prodiuserio Zbignievo Domagalskio ir visos kūrybinės komandos dėka pavyko sukurti dokumentinį filmą apie hospiso misiją, apie gyvenimo pilnatvę iki galo.

Filmo „Čia gyvenama” premjera įvyko spalio 9 dieną , vykstant Lenkų kino savaitei, kurią organizuoja Lenkų institutas Vilniuje. Šią dieną didžiausia „Multikino” salė buvo pilna žiūrovų. Filmo peržiūrai nuteikė žinomo džiazo atlikėjo Kubos Stankiewicz pasirodymas.

„Esu labai laiminga ir didžiuojuosi tuo, kad filmo premjera vyksta būtent čia Vilniuje. Žodis hospisas kilęs nuo žodžio „svetingumas” ir manau, kad šis filmas mane daug ko išmokė. Jis nuvedė mane į kelionę, geresnės manęs link. Tikiuosi, kad kiekvienas iš Jūsų išgyvens šį filmą asmeniškai, nes vienintelis tikras dalykas šiame pasaulyje yra tas, kad visi mirsime… Tai yra vieta kurioje gyvenama. Turėjau sukurti šį filmą, kad tuo įsitikinčiau, kad atiduočiau skolą tiems, kurie rūpinosi mano tėvais, kai jie iškeliavo” – pasakė filmo režisierė Kinga Debska.

Nuoširdžiai dėkojame filmo „Čia gyvenama” kūrėjams, režisierei Kingai Debskai, prodiuseriui Zbignevui Domagalskiui, Kubai Stankiewicz su žmona, Lenkijos Instituto direktoriui Marcinui Lapczynski kartu su instituto darbuotojais bei visiems kurie savo būvimu parėmė hospiso misiją.

Sesuo Michaela Rak ir hospiso bendruomenė

 

Foto: Lenkijos institutas ir hospiso archyvas