Būti gailestingu ir daryti gerą

posted in: Aktualijos | 0

Savanorystė hospise yra ypatinga ir išskirtinė, nes yra tarnyste tiems, kuriems labiausiai reikia kito žmogaus, paprasto buvimo šalia, rankos paspaudimo. Tai tai pat sugebėjimas dalintis savo talentais, laiko, širdies ir rankų atidavimas ir buvimas dėl kitų.

Rugsėjo 15–21 dienomis mūsų hospise buvo jaunatviška, linksma, nes atvažiavo grupė jaunų savanorių iš Kielcų kartu su globėju ir Diecezinio Savanorių Centro koordinatoriumi. Taip pat prisijungė savanorė iš Varšuvos Kamila Hedvig Górny.

Mūsų jaunieji draugai susipažino su hospiso kūrimosi istorija, savanorių koordinatorė papasakojo apie mūsų Vilniaus hospiso misiją, apie kasdieninę tarnystę, taip pat išgirdo įdomias ir išskirtines mūsų Pacientų istorijas.

Jau pirmąją viešnagės dieną mūsų jaunieji pagalbininkai įsitraukė į pagalbą, padėjo pervežti daiktus, sutvarkė ligonių palatas, nudažė sienas, tvarkė gėles, kalbėjosi su mūsų Pacientais. Tai buvo ypatingų susitikimų, džiaugsmo, gerumo, šypsenų, dalinimosi įspūdžiais ir patirtimi laikas, taip pat buvo pramogos.

Ypatingu ženklu ir simboliu buvo savanorių rankos įspaustos ant sienos. Jos yra simboliu to, kad kartu galime daug nuveikti ir mūsų rankos visada turi būti ištiestos taikai, pasiruošusios dirbti ir tarnauti kitam žmogui.

Nuoširdžiai dėkojame visai savanorių grupei už skirtą laiką, gailestingumo darbus ir pagalba mūsų įstaigoje. Tegul daromas gėris būna padaugintas!

Su dėkingumu
ses. Michaela Rak ir visa hospiso bendruomenė